1100

- Vše pro sběratele, modeláře a fandy autíček

aaaautomodel.cz

                       Přicházíme s velmi silným příběhem bojovníka Matyáška....
 
            Na konci února roku 2016 Matýska postihly obtíže podobné chřipce či angíně – malátnost, nechutenství, častá spavost, zduřelé uzliny. Pediatr nás poslal na ORL, zde nasadili antibiotika, jež nezabrala, posléze jiný typ. Vše bez úspěchu. Na vlastní žádost jeho rodičů ho paní doktorka následně poslala na sono vyšetření, kde byl jasně patrný ohraničený nález.
Došlo k okamžité hospitalizaci v KN Most na dětském oddělení. Po několika dnech se lékaři rozhodli pro biopsii, zákrok trval 2,5 hodiny, poté nám oznámili, že hned ráno bude Matýsek převezen na onkologii do Motola, toto byla nejhorší zpráva, kterou rodič může slyšet.
9. 3. 2016 vyzvedla Matyáška, jeho otce a zdravotní sestřičku sanita. Toho dne u Slaného boural autobus plný dětí a tato sanita byla jednou ze dvou, která nabourala taktéž. Zdravotní sestřička skončila s naraženými žebry, otec rovněž utrpěl drobná zranění. Řidič této sanity naprosto bezohledně vystoupil z vozu a začal si telefonicky vyřizovat své záležitosti. O posádku nejevil zájem. Otec sháněl teplé oblečení pro Matyáška a nakonec zajistil v jednom nastartovaném autě dvě místa i pro zraněnou zdravotní sestřičku, aby seděli v teple. Matyáš z tohoto zážitku utrpěl trauma, při zmínce o převozu sanitou začíná plakat a třást se.
 

                                      9.3.2016 při převozu do Motolské nemocnice
  
           V Praze Matyáše okamžitě přijali na dětské ARO, následovalo vyšetření CT, magnetická rezonance, vyšetření kostní dřeně, mozkomíšního moku a další biopsie. Nádor dorostl takových rozměrů, že znemožňoval dýchání, lékaři museli přistoupit k zavedení sondy do žaludku a k tracheostomii, neboť Maty už nemohl sám dýchat, otok a nádor mu to znemožnil. A proč nová biopsie? „Lékaři“ z KÚ Most odebrali vzorek z vnitřní části krku, aniž by věděli, s čím Matyáš bojuje. Do nádoru řízli a následně ránu zašili. Je naprosto zřejmé, jak se po tomto zákroku začal nádor chovat. Vzorek následně uložili do nesprávného roztoku a celá biopsie tak přišla vniveč. Jestli jsem doteď cítila jen neutišitelnou bezmoc, přidal se k ní i vztek a nulová tolerance k neprofesionalitě zdejších lékařů.
            Po týdnu v umělém spánku Matyáše probudili, netušil, co se s ním děje, nemohl promluvit, dýchat, jíst, pít, nemohl se pohnout, postavit, vypadal, jak hadrová panenka. Týden, kdy jsme čekali na verdikt, jaká je diagnóza, byl nekonečný. Diagnostikován byl zhoubný nádor v hlavičce - Rhabdomyosarkom o velikosti 8x6 cm. V tu chvíli si myslíte, že se vám hroutí celý svět! Paní doktorka nám nastínila léčbu. Bude následovat: 9 cyklů chemoterapií vždy v třítýdenních intervalech, nádor museli zmenšit, v této velikosti a na tomto místě byl neoperovatelný.
 
             první jídlo po 5 týdnech                                                     první vycházka po 7 týdnech                             
 
           Po čtyřech měsících od zahájení léčby se podařilo jej zmenšit na polovinu a pan doktor rozhodl o jeho odstranění. Nešlo to však ven všechno, lepil se na cévní řečiště a tudíž část nádoru ještě v hlavičce i po operaci zůstala. Další chemoterapie ovšem nezabraly a zbytek opět začal růst. Po osmi měsících se přistoupilo k ozařování v protonovém centru a i po 31 ozářkách lékaři nemají jistotu, zda je či není nádor pryč.
 
                                                                                                                   poprvé doma po 11 týdnech                
 
          Matyáše tudíž čeká dalších 12 cyklů chemoterapií, nyní silnější a intenzivnější. Co se bude dít dál, jaký výsledek můžeme očekávat, zatím nevíme.
 
                    zabíjení nudy                                                      poslední foto z vánoční nadílky v Motole                
 
 
            Tímto Matýskův příběh nekončí. Postupně budeme přidávat nové zprávy a aktuální fotky. Držíme mu palečky, ať to všechno dobře zvládá.
 
            Pokud Vás Matýskův příběh oslovil a chtěli by, jste mu poslat třeba nějaký dárek (strašně rád staví, proto bychom pro něj uvítali stavebnice, má rád lego, Geomag, nepohrdne i jinými. Baví ho puzzle , hlavně 3D . Také různé společenské hry), potřebné věci (seznam níže), nebo i finančně přispět, tak napište na e-mail matysekjv2005@seznam.cz
Adresu nebo číslo účtu zašleme na požádání do zprávy. Za jakoukoli pomoc děkujeme!!!
 
Seznam potřebných věcí:
- pasta na zuby (Elmex)
- ústní voda (Elmex)
- kartáček měkký (Curaprox)
- vlhčené ubrousky
- desinfekce na ruce (Sanitol)
- tekuté desinfekční mýdlo (Sanitol)
- desinfekce na povrchy (Sanitol, Detol)
- desinfekce na podlahy (Sanitol)
- desinfekční tablety do myčky (Sanitol)
- jednorázové desinfekční ubrousky na ruce (Sanitol)
 
Maty užívá tyto doplňky stravy:

         Bioalis - Kozí Colostrum                          AHCC mycelcaps
 
 
 
 
 
.
Řadit podle: Položek na stranu:
Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © www.aaaautomodel.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a optimalizace e-shopu Shop5.cz

© www.aaaautomodel.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace